tel. číslo  465 467 211   

VYSOKOMÝTSKÁ NEMOCNICE p.o.

 

JEDNODENNÍ CHIRURGIE

ODDĚLENÍ NÁSLEDNÉ PÉČE

AMBULANCE

 
 

REHABILITACE

RADIOLOGIE

DOPLŇKOVÉ
SLUŽBY

 

Ježíškova vnoučata opět ve VMN


Již potřetí se Vysokomýtská nemocnice zapojila do původního projektu Českého rozhlasu nazvaného Ježíškova vnoučata. Každý z našich pacientů, který splňoval kritéria pro zařazení do projektu, měl možnost si přát dárek, který by mu pod stromečkem udělal radost, popřípadě zkrátil dlouhé chvíle v nemocnici.
Mezi nejčastější přání pacientů patřily křížovky, knihy, sudoku, polštářky, hrníčky, kosmetika, bačkory, sladkosti, ale i mobilní telefon. Mezi společná přání pacientů patřily CD přehrávač, nástěnné hodiny, hry pro seniory, puzzle.
Někteří z našich pacientů netoužili po hmotném dárečku, ale toužili po zážitku. Mezi zážitková přání patřilo hudební vystoupení zpěváka, kouzelnické vystoupení, návštěva harmonikáře a také návštěva zvířecího mazlíčka (canisterapie). Plnění těchto zážitkových přání budou realizována, až to situace dovolí a naše nemocnice se bude moci opět otevřít návštěvám. Svoji účast přislíbilo hudební duo z Prahy - Táňa s Veronikou, ale také paní Zuzana Stirská s hudebním pořadem „Jen já a klavír“ (Divadlo Semafor). Zakouzlit k nám přijede kouzelník pan David Kopecký z Pardubic. Pacienti se také mohou těšit na vystoupení harmonikáře pana Filipa Svěceného z Prahy. Paní Kušnírová ze Slatiny přislíbila návštěvu se svým mazlivým foxteriérem a paní Kaňovská přijede se svým pejskem až z Brna.
Pacienti mají z projektu Ježíškova vnoučata velké potěšení. Je krásné vidět na seniorech radost a úsměvy, které jim dárky přinášejí.
Děkujeme všem dárcům, organizátorům projektu a těm, kdo se do tohoto skvělého projektu zapojili.

P1110303        P1110313